Aktuálně

Hatha – Jóga

Nový blok kurzů

Od 1. dubna 2019 začíná nový blok kurzů (duben – červen).

  • Cena za lekci na 90 min je 240.- Kč. Tenhle blok obsahuje v pondělí a ve čtvrtek 12, v úterý 13 lekcí a stojí 2880.- (v úterý 3120.-) Kč.
  • Přesný rozvrh hodin najdete podle „rozvrh + ceník“.
  • Další blok začíná 2. září 2019.

Můžete se přihlásit emailem nebo SMSkou +420 603 360 554.

Celodenní workshopy Jógy a Pránájámy 2018/19 ke konceptu pěti kóš v józe „Od hmoty k blaženosti“

Koncept „pancha kosha“, neboli pět plášťů, který vychází z Upanišad, představuje pojem, že člověk je daleko víc než jen jeho tělo a emoce. Kóši si můžeme představit jako různě zahalené, jednu přes druhou. Vedou od nejhrubší vrstvy k nejvnitřnější esenci člověka. Každý workshop se bude věnovat jedné kóše a pomocí cvičení ásan, pránájámy a meditace ji budeme zkoumat a uskutečňovat. Uvidíme, jak jsou provázané a jak se navzájem protínají. To nám nabízí možnost se vyvíjet na jógové cestě tak, abychom mohli lépe pochopit sami sebe i ostatní a abychom se cítili více propojení se světem, ve kterém žijeme.

Cyklus 2018/19 zahrnuje 5 celodenních setkání. Workshopy lze navštěvovat samostatně nebo jako balíček a každý z nich zahrnuje teorie, fyzické či dechové cvičení, relaxaci a meditaci.

  • Workshopy se konají ve Studiu ELEMENT, Opletalova 27 (ve dvoře), Praha 1, vždy od 9.30 – 16.30 h. Cvičí se 2,5 h dopoledne a 2,5 h odpoledne a mezitím je přestávka na oběd. Kurzy jsou otevřený pro začátečníky i pokročilé studenty a budou vedený v Češtine i v Angličtině, dle potřeby učastníků.
  • Cena: 950.- Kč za jednotlivý workshop a 4250.- Kč za celý balík.
  • Lektoři: Katrin Köhler a Steffen Böhme. Steffen je lektor z Německa s dlouholetou praxí. Učí na škole Jógy v Drážďanech, také v rámci lektorského vzdělávání.
  • Termíny najdete v pravém sloupci
  • Další informace a přihláška e-mailem nebo telefonicky +420 603 360 554.

null

Annamaya kosha – 6. října 2018

Tato prvni koša tvoří hmotné tělo a představuje náš materiální aspekt. Fyzické tělo je naše kotva ve vnějším světě a je zároveň nádobou pro všechny ostatní kóši. Dojmy a pocity, které pocházejí z těla, naplňují obvykle dost velkou část naší mysli. Fyzická pohoda nebo bolest výrazně ovlivňuje náš vnitřní stav. Pomocí jógových ásan cvičíme flexibilitu, vytrvalost i relaxaci a takto tvoří zdravé a vitální tělo předpoklad pro dobré fungování všech ostatních kóš.

Pránamaya kosha – 1. prosince 2018

Druhá vrstva je energetické tělo. Životní energie se v józe nazývá „prána“ a v nás se vyjadřuje hlavně přes dech. Prána zajišťuje, že se všechny životní procesy v nás řídí smysluplným způsobem. Tato koša souvisí také úzce s našemi potlačenými emocemi. Pomocí různých fyzických cviků a dýchacích technik můžeme uvolnit bránici a s tím možna i potlačené emoce, dech se prohloubí a přijímáme více prán.

Manomaya kosha – 26. ledna 2019

Třetí kóša zahrnuje část činnosti naší mysli, především tu, která identifikuje smyslové dojmy z vnějšího světa, ale také oblast, v níž se vytvářejí slova, koncepce, myšlenky a obrazy. Vrstva třetí kóši proniká do každé buňky a má aktivační, paralyzující nebo vyrovnávací účinek na celý organismus, v závislosti na tom, co si zrovna myslíme. Pomoci ásan a meditace můžeme pozorovat, jak naše myšlenky vzniknají a zjišťujeme, že máme často svobodu se rozhodovat jak a co myslíme.

Vijnanamaya kosha – 23.brezna 2019

Ctvrtá koša je také součástí mentální aktivity, ale zahrnuje schopnost vytvářet abstraktní myšlenky a pojmy. Tady se nachází vyšší inteligence a intuice. Přátelství, respekt, láska a soucit, zde má své kořeny. Z této košy můžeme pochopit izolační vliv mnoha pojmů, hodnocení nebo výpočtů na naše vnímání. Rozvíjíme přes meditaci kvalitu všímavosti a díky ní můžeme najít hlubší pochopení, které nepochází z mysli, ale ze srdce.

Anandamaya kosha -18. května 2019

Anandamaja koša je posledním závojem, který zakrývá podle jógové filozofie naše nejniternější jádro. Tohoto stavu blaženosti a vnitřní radosti nelze dosáhnout žádnými technikami nebo cvičením, můžeme jen připravit podmínky, aby se uskutečnilo. Podle konceptů kóši je i pátá kóša už v nás. Nemusíme o ni usilovat, potřebujeme ji jen odhalit a cesta k anandě vede přes realizaci všech vrstev ostatních koš.

Letní intenzivní týden jógy 2019

Tenhle týden se nabízí možnost získat hlubší zkušenost s jógou, než jakou nám poskytuje cvičení v pravidelných kurzech. Cvičíme každý večer 2,5 h a máme dostatek času propracovat různé polohy, více se věnujeme dechovým cvičením a uvolnění. Každý večer pracujeme s jinou jógovou ernergií, seznámíme se s konceptem „vájy“ a porozumíme lépe, jak se doplňují různé aspekty v józe a tyhle zkušenosti si můžeme odnést ne jenom do naší jógové praxe ale i také do každodenního života. Kurz je otevřený pro začátečníky i pokročilé studenty a bude vedený v Češtine i v Angličtině, dle potřeby učastníků.

  • pondělí, 26. – pátek, 30.8.2019, každý večer 19.00 – 21.30 h ,Studio Element, Opletalova 27, Praha 1
  • Cena: 2100,- Kč