Aktuálně

Hatha – Jóga

Nové tříměsíční kurzy

4. září 2017 začíná nový blok kurzů.

  • Cena za lekci na 90 min je 240.- Kč. Blok obsahuje v pondělí a v úterý 15 a ve čtvrtek 14 lekcí.
  • Přesný rozvrh hodin najdete podle „rozvrh + ceník“.
  • Další blok začíná 8. ledna 2018.

Můžete se přihlásit emailem nebo SMSkou +420 603 360 554.

Letní intenzivní týden jógy

Tenhle týden se nabízí možnost získat hlubší zkušenost s jógou, než jakou nám poskytuje cvičení v pravidelných kurzech. Cvičíme každý večer 2,5 h a máme dostatek času propracovat různé polohy, více se věnujeme dechovým cvičením a uvolnění. Každý večer pracujeme s jinou jógovou ernergií, seznámíme se s konceptem „vájy“ a porozumíme lépe, jak se doplňují různé aspekty v józe a tyhle zkušenosti si můžeme odnést ne jenom do naší jógové praxe ale i také do každodenního života.

Kurz bude vedený v Češtine i v Angličtině, dle potřeby učastníků.

  • pondělí, 28.8. – pátek, 1.9.2017, každý večer 19.00 – 21.30 h, Studio Element, Opletalova 27, Praha 1
  • Cena: 2100,- Kč

Roční skupina Pránájámy

Skupina pránájámy je speciální nabídkou pro všechny, kteří praktikují jógu už déle nebo se už zúčastnili loňské skupiny a kteří mají zájem prohloubit si zkušenosti s dechem. Věnujeme se „prakrita pránájámě“, což znamená, že budeme zkoumat a uvolňovat přirozený dech a tímto vyvineme větší citlivost pro všechny respirační procesy. Na tomto základě se naučíme i „vaikrita pránájámu“ u které se přirozené dýchání cíleně a citlivě promění. Těmito cviky zintenzivňujeme i zkušenosti s meditací, protože dech, který jemně a volně proudí zbůsobuje i klidný a zároveň jasný vnitřní stav. Takhle můžeme sami sebe a svůj vztah ke světu kolem nás hlouběji pochopit, je to podpora pro každodenní život.

Kromně asán (jógové cviky), práce s dechem a meditace je i úvod do filozofie a tradice jógy součástí kurzu. Malá pravidelná samostatná praxe doma je pro celý kurz poměrně důležitá.

  • Nová skupina začíná víkendem v září 2017 a končí víkendem v červnu 2018. Obsahem je osm dalších měsíčních třihodinových setkání až do léta.
  • Lektoři: Katrin Köhler a Steffen Böhme. Steffen je učitel jógy z Německa a ůčastní se také už mnoho let dalšího vzdělávání „Pránájáma a meditace“ u Dr Shrikrishna.
  • Další informace, termíny a cena e-mailem nebo telefonicky +420 603 360 554.