Aktuálně

Hatha – Jóga

Nové tříměsíční kurzy

3. dubna 2018 začal nový blok kurzů.

  • Cena za lekci na 90 min je 240.- Kč. Tenhle blok obsahuje v pondělí 12, v úterý 11 a ve čtvrtek 13 lekcí.
  • Přesný rozvrh hodin najdete podle „rozvrh + ceník“.
  • Další blok začíná 3. září 2018.

Můžete se přihlásit emailem nebo SMSkou +420 603 360 554.

Celodenní workshopy Jógy a Pránájámy „Přátelství s dechem“

Tento cyklus zahrnuje 5 celodenních setkání. Všechny workshopy se zaměrují na uvolnění a prohloubení dechu pomocí ásanach, pránájámu a bandhach a mají v prvé řadě zprostředkovat nebo rozšířit praktické zkušenosti. Podporou dechu v nás můžeme více rozproudit životní energii, zažít hlubší stavy vnitřního klidu a takto rozšířit celé naše bytí. Workshopy lze navštěvovat samostatně nebo jako balíček a každý z nich zahrnuje fyzické či dechové cvičení, relaxaci a meditaci.

Příští workshop:

19. května 2018: Co ještě přesahuje tělo a dech

Když se dostaneme pomocí ásan, pránájámy a bandhy do většího vnitřního klidu můžeme zažít ještě hlubší spojení sami se sebou. Tohle poslední setkání se bude věnovat tomu, jak můžeme rozšířit tento stav tak, aby zahrnoval i ostatní a abychom si mohli ještě více uvědomit propojení mezi vnitřkem a vnějškem. Teorie o brahmavihár a praxe metu nás budou v tomto procesu inspirovat a podporovat.

  • Workshopy se konají ve Studiu ELEMENT, Opletalova 27 (ve dvoře), Praha 1, vždy od 9.30 – 16.30 h. Cvičí se 2,5 h dopoledne a 2,5 h odpoledne a mezitím je přestávka na oběd. Kurzy jsou otevřený pro začátečníky i pokročilé studenty a budou vedený v Češtine i v Angličtině, dle potřeby učastníků.
  • Cena: 950.- Kč za jednotlivý workshop a 4250.- Kč za celý balík.
  • Lektoři: Katrin Köhler a Steffen Böhme. Steffen je lektor z Německa s dlouholetou praxí. Učí na škole Jógy v Drážďanech, také v rámci lektorského vzdělávání.
  • Další informace a přihláška e-mailem nebo telefonicky +420 603 360 554.

Již proběhly:

23. září 2017: Uvolnění dechu a dechové pauzy – brána k vnitřnímu klidu

Tento workshop se zaměřuje na základy a anatomii dechu, které zkoumáme v různých ásanach. Rozpoznáme rozdíl mezi prakrita a vaikrita pránájámou, jemně propracujeme prodlužování dechu, budeme pozorovat dechové pauzy a jejich vliv na náš vnitřní stav.

25. listopadu 2017: Co nás uzemní a zaroveň zevnitř zvedá

Na tento den bude hlavním předmětem praxe můla bandha. Pozorujeme vlivy kořenového úzávěru na držení těla, v ásanách a na dýchání. Také prozkoumáme můla bandhu v pránajámě a její vliv na naše vnitřní prožívání.

27. ledna 2018: Rozdmýchat vnitřní oheň

Třetí workshop cyklu bude věnován praxi uddijana bandhy. Prozkoumáme vliv břišního uzávěru v různých ásanach, na bříšní prostor, bránici a na dýchání. Prožijeme si uddijanu v pránajámě a pozorujeme, jak tato bandha může ovlivnit i náš vnitřní stav.

24. brezna 2018: Co v nás zachovává prána

Džalandhara bandha doplňuje praxi všech tří bandh. Opakujeme poslední dvě bandhy, přidáme džalandharu bandhu a sledujeme účinky uzávěru hrdla v různých ásanach. Při tom se věnujeme držení těla, ale i dechu. Také prozkoumáme džalandhara bandhu v pránájámě a její vliv na naši mysl.