Intenzivní kurzy

„Jóga je schopnost zaměřit se výhradně na jeden předmět, jednu otázku nebo na jiný obsah a v tomhle zaměření zůstat bez rozptýlení. Potom se objeví schopnost něco poznat zcela a správě.
Patanžaliho Jóga Sutra, 1, 2-3

null

Intenzivní kurzy obsahují celodenní, víkendoví, nebo celotýdenní cvičení.

Umožní získat hlubší zkušenost s jógou, než jakou nám poskytuje cvičení v pravidelných kurzech. Celkem je daleko více času pracovat na různých polohách, ale také na pozorování těla během a po cvičení, na výměnu zkušeností a na relaxaci. Pro účast nejsou žádné specialní fyzické podmínky.
Po intenzivním kurzu vnímáme účinky jógy, pevnější a zároveň uvolněnější tělo a větší jasnost a trpělivost.
Tyhle zkušenosti si můžeme odnést i do každodenního života.

Celodenní workshopy Jógy a Pránájámy „Přátelství s dechem“

Tento cyklus zahrnuje 5 celodenních setkání.
Všechny workshopy se zaměrují na uvolnění a prohloubení dechu pomocí ásanach, pránájámu a bandhach a mají v prvé řadě zprostředkovat nebo rozšířit praktické zkušenosti.
Podporou dechu v nás můžeme více rozproudit životní energii, zažít hlubší stavy vnitřního klidu a takto rozšířit celé naše bytí.
Workshopy lze navštěvovat samostatně nebo jako balíček a každý z nich zahrnuje fyzické či dechové cvičení, relaxaci a meditaci.

Aktuálně: 25. listopadu 2017: Co nás uzemní a zaroveň zevnitř zvedá

Na tento den bude hlavním předmětem praxe můla bandha. Pozorujeme vlivy kořenového úzávěru na držení těla, v ásanách a na dýchání. Také prozkoumáme můla bandhu v pránajámě a její vliv na naše vnitřní prožívání.

 • Workshopy se konají ve Studiu ELEMENT, Opletalova 27 (ve dvoře), Praha 1, vždy od 9.30 – 16.30 h. Cvičí se 2,5 h dopoledne a 2,5 h odpoledne a mezitím je přestávka na oběd.
  Kurzy jsou otevřený pro začátečníky i pokročilé studenty a budou vedený v Češtine i v Angličtině, dle potřeby učastníků.
 • Cena: 950.- Kč za jednotlivý workshop a 4250.- Kč za celý balík.
 • Lektoři: Katrin Köhler a Steffen Böhme. Steffen je lektor z Německa s dlouholetou praxí. Učí na škole Jógy v Drážďanech, také v rámci lektorského vzdělávání.
 • Další informace a přihláška e-mailem nebo telefonicky +420 603 360 554.

Letní intenzivní týden jógy

Tenhle týden se nabízí možnost získat hlubší zkušenost s jógou, než jakou nám poskytuje cvičení v pravidelných kurzech.
Cvičíme každý večer 2,5 h a máme dostatek času propracovat různé polohy, více se věnujeme dechovým cvičením a uvolnění.
Každý večer pracujeme s jinou jógovou ernergií, seznámíme se s konceptem „vájy“ a porozumíme lépe, jak se doplňují různé aspekty v józe a tyhle zkušenosti si můžeme odnést ne jenom do naší jógové praxe ale i také do každodenního života.

Kurz bude vedený v Češtine i v Angličtině, dle potřeby učastníků.

 • pondělí, 28.8. – pátek, 1.9.2017, každý večer 19.00 – 21.30 h,
  Studio Element, Opletalova 27, Praha 1
 • Cena: 2100,- Kč

Význam bandh v jógové praxi – celodenní workshop

Bandhy, tzv. uzávěry různých míst v těle, hrají v praxi hatha jógy významnou roli. Mají vliv na držení těla, ovlivňují dýchání a proud energie v těle. Během tohoto workshopu se seznámíme se třemi hlavními bandhami, s mula bandhou, uddijana bandhou a džalandhara bandhou v teorii a v praxi. Prozkoumáme a budeme pozorovat jejich význam v asánách (fyzické pozice), na dýchání a na naše vnitřní bytí.

Kurz je otevřený pro začátečníky i pokročilé studenty a bude vedený v Češtine i v Angličtině, dle potřeby učastníků.

 • Cvičíme 2,5 h dopoledne a 2,5 h odpoledne a mezitím je přestávka na oběd.
 • Neděle, 23.04.2017, 9.30 – 16.30 h, Studio ELEMENT, Opletalova 27, Praha 1
 • Cena: 850,- Kč (bez oběda)

Přátelství s dechem – celodenní cvičení jógy a pránájámy

Tento celodenní kurz nabízí možnost zkoumat a pozorovat dech v centru naší jógové praxe. Různé asany, pohyby a cviky na pozorování nám pomohou lépe porozumět dechu a připravují nás na pránájámu.
Dech který jemně a volně proudí zbůsobuje i klidný a zároveň jasný vnitřní stav a s jeho pomoci můžeme sami sebe a svůj vztah ke světu kolem nás hlouběji pochopit, je to podpora pro každodenní život.

Kurz je otevřený pro začátečníky i pokročilé studenty a bude vedený v Češtine i v Angličtině, dle potřeby učastníků.

Část cvičení bude učit Steffen Böhme. Steffen je učitel jógy z Německa s dlouholetou praxí.

 • Cvičíme 2,5 h dopoledne a 2,5 h odpoledne a mezitím je přestávka na oběd.
 • Sobota, 28.01.2017, 9.30 – 16.30 h, Studio ELEMENT, Opletalova 27, Praha 1
 • Cena: 850,- Kč (bez oběda)

Roční skupina Pránájámy

Skupina pránájámy je speciální nabídkou pro všechny, kteří mají zájem prohloubit si zkušenosti s dechem.
Věnujeme se „prakrita pránájámě“, což znamená, že budeme zkoumat a uvolňovat přirozený dech a tímto vyvineme větší citlivost pro všechny respirační procesy.
Na tomto základě se naučíme i „vaikrita pránájámu“ u které se přirozené dýchání cíleně a citlivě promění. Těmito cviky zintenzivňujeme i zkušenosti s meditací, protože dech, který jemně a volně proudí zbůsobuje i klidný a zároveň jasný vnitřní stav. Takhle můžeme sami sebe a svůj vztah ke světu kolem nás hlouběji pochopit, je to podpora pro každodenní život.

Kromně asán (jógové cviky), práce s dechem a meditace je i úvod do filozofie a tradice jógy součástí kurzu.

Malá pravidelná samostatná praxe doma je pro celý kurz poměrně důležitá.

Nová skupina začíná víkendem v září 2016 a končí víkendem v červnu 2017. Obsahem je osm dalších měsíčních třihodinových setkání až do léta.

Lektoři: Katrin Köhler a Steffen Böhme. Steffen je učitel jógy z Německa a ůčastní se také už mnoho let dalšího vzdělávání „Pránájáma a meditace“ u Dr Shrikrishna.
Další informace, termíny a cena e-mailem nebo telefonicky +420 603 360 554.

Rozvíjení vnímavosti a soucitu prostřednictvím meditace

s Yesche Udo Regel

Když je někdo soucitný, znamená to, že jeho srdce a mysl jsou otevřené utrpení, bolesti a neštěstí jak vlastnímu, tak ostatních lidí. Také to znamená umět vyjádřit soucit, tato schopnost může být velmi užitečná a prospěšná.
V tomto semináři se naučíme základy praxe všímavosti a rozšíříme ji rozvíjením soucitu. Základem jsou praktiky, které otevírají srdce a kultivují přívětivost, v buddhismu například Mettá (milující laskavost) a Tonglen (přijmout utrpení a vysílat soucit).
Patří mezi ně tiché posezení, vizualizace a recitování jednoduché mantry. Najít zdroj laskavosti a uzdravení v sobě samém, je základem, v němž může tato meditace spočívat.

Yesche U. Regel už učí metody meditace a buddhismu více než 20 let. Předtím prožil 16 let jako ordinovaný buddhistický mnich a během toho pomohl vybudovat v Německu různá meditační centra.
Studoval s tibetskými učiteli a dokončil tříletý meditační retreat. V současné době vede centrum pro meditaci v Bonnu v Německu. (www.paramita-projekt.de)

 • 30.9.-2.10.2016, pátek, 19.00 – 21.00 h (úvodní přednáška), sobota, 10.00 – 18.00 h, neděle, 9.00 – 13.00 h (Je také možné navštívit pouze páteční přednášku)
 • Studio ELEMENT, Opletalova 27, Praha 1
 • Cena: 2800,- Kč (úvodní přednáška: 450,- Kč)
 • Registrace a více informací: Katrin Köhler

Okamžik mezi minulostí a budoucností – celodenní cvičení

Jógové cvičení a také práce s dechem (pránájáma) nás může naučit postup, jak i v situacích napětí nebo stresu najít vnitřní klid.
Tenhle workshop se bude věnovat cvičením, která nám pomohou vyrovnat vnitřní energii a možna občas najít i chvíli, ve které jsme v daném momentu tak zklidněni, že čas mizí a úplně plyneme v přítomnosti.

Kurz je otevřený pro začátečníky i pokročilé studenty.

Část cvičení bude učit Steffen Böhme. Steffen je učitel jógy z Německa s dlouholetou praxí.

 • Cvičíme 2,5 h dopoledne a 2,5 h odpoledne a mezitím je přestávka na oběd.
 • Sobota, 24.01.2015, 9.30 – 16.30 h, Studio ELEMENT, Opletalova 27, Praha 1
 • Cena: 850,- Kč (bez oběda)

Ostrovy bezčasí

Kdo nezná tenhle stav – když je tělo plné napětí, vyčerpané a zároveň se hlavou honí spousta myšlenek, které nelze zapudit. Třeba po dnech plných schůzek, kdy práce a rodina navíc kladou protichůdné požadavky a celou dobu jsme vystaveni bezpočtu podnětů.

Jógové cvičení a také práce s dechem (pránájáma) nás ale může naučit postup, jak i v situacích napětí nebo stresu najít vnitřní klid. S trochou praxe nám pomůže najít cestu ven z tohoto koloběhu a objevit vnitřní „ostrovy bezčasí,“ po kterých můžeme všechny úkoly jasněji a snadněji zvládat.
Tenhle workshop se bude věnovat cvičením, která nám pomohou vyrovnat vnitřní energii a možna občas najít i chvíli, ve které jsme v daném momentu tak zklidněni, že čas mizí a úplně plyneme v přítomnosti.

Kurz je otevřený pro začátečníky i pokročilé studenty.
Část cvičení bude učit Steffen Böhme. Steffen je učitel jógy z Německa s dlouholetou praxí.

 • Cvičíme 2,5 h dopoledne a 2,5 h odpoledne a mezitím je přestávka na oběd.
 • Sobota, 26.4.2014, 9.30 – 16.30 h, Studio ELEMENT, Opletalova 27, Praha 1
 • Cena: 780,- Kč (bez oběda)