Aktuálně

Hatha – Jóga

Online kurzy v lednu 2021

Momentalně probíhají nasledující lekce:

Ponděli:

 • 9.30 – 11.00 h
 • 19.00 – 20.30 h

Úterý:

 • 10.00 – 11.30 h
 • 18.15 – 19.45 h

Čtvrtek:

 • 18.15 – 19.45 h
 • 20.00 – 21.30 h

Cena za pravidelnou účast do 28.1.21 je 1000.- Kč. Můžete si připojit na jakoukoliv lekci. Za jednorázovou účast poprosím o 250.- Kč za každou lekci. Peníze prosím pošlete na účet 5456836001/5500.

Přístup požádejte prosím e-mailem nebo SMSkou.

 

Celodenní workshopy „Moudrost z Katha Upanishad“

Nadčasová filosofie jako podpora pro jógové praxe a každodenní život

Náš každodenní život je většinou naplněn mnoha aktivitami a povinnostmi a naše smysly neustále zpracovávají různé podněty. Těžko pak nacházíme čas a prostor na to, abychom se sami sebe zeptali, co je pro nás v životě opravdu důležité, do čeho chceme vkládat svou energii a co je vlastně pramenem našeho bytí. Bez spojení s tímto pramenem se ale opakovaně ocitáme ve stavech časového tlaku, stresu, vyčerpání nebo deprese. Pocit štěstí vnímáme jenom občas a na chvilku a připadá nám velice křehký, protože je závislý na vnějších podmínkách, které jsou proměnlivé a které většinou nemůžeme ovlivnit. Filosofie z Katha Upanishad nám nabízí zcela jiný pohled: To, co tvoří naše jádro, je nezávislé na všech proměnlivých okolnostech. Kvality jako svoboda, mír, radost a láska jsou součástí našeho bytí, a pokud je objevíme v sobě, můžeme je najít i ve vnějším světě.

Příští termín:

 • jaro 2021: Symbol stromu Ašvata

V příběhu, který vypráví Katha Upanishad, se chystá mladý hrdina Nachikéta po vážné hádce s otcem přímo do království mrtvých za Jamu, králem smrti. Nachikéta od něj chce naléhavě získat odpověď na otázku smyslu života a dozvědět se, co je po smrti. Velmi hezký a poetický rozhovor vnáší světlo do všech existenciálních otázek. Každý workshop se bude věnovat jednomu vybranému tématu z Katha Upanishad. Pomocí jógových ásan, pránájámy, práce se smysly a meditace můžeme získat zkušenosti, které přesahují pouze intelektuální pochopení a nabízejí nám možnost vyvíjet se na jógové cestě tak, abychom mohli lépe pochopit sami sebe i ostatní a abychom se cítili více propojeni se světem, ve kterém žijeme.

null

Kurzy jsou otevřený pro začátečníky i pokročilé studenty a budou vedený v Češtine i v Angličtině, dle potřeby učastníků.

 • Workshopy se konají ve Studiu ELEMENT, Opletalova 27 (ve dvoře), Praha 1, vždy od 9.30 – 16.30 h. Cvičí se 2,5 h dopoledne a 2,5 h odpoledne a mezitím je přestávka na oběd.
 • Cena: 950.- Kč za jednotlivý workshop.
 • Lektoři: Katrin Köhler a Steffen Böhme. Steffen je lektor z Německa s dlouholetou praxí. Učí na škole Jógy v Drážďanech, také v rámci lektorského vzdělávání.
 • Další informace a přihláška e-mailem nebo telefonicky +420 603 360 554.

Intenzivní jógové víkendy „Fara Habřina“

28.-30. května a 24.-26. září 2021

Během víkendu máme příležitost dopřát si přestávku v obvykle velmi rušném každodenním životě a udělat si čas na sebe samé. V krásném prostředí kompletně zrekonstruované fary Habřiny rodiny Novotných budeme intenzivně cvičit jógu (za příznivého počasí i venku) a máme tak možnost získat mnohem intenzivnější zkušenosti, než v týdenních kurzech. Můžeme také chodit na procházky, plavat, jíst, odpočívat nebo jen tak být.

null

Naše jógová praxe obsahuje ásany, dechová cvičení, pránájámu a meditaci a s její pomocí můžeme prozkoumat, jak úzce provázané jsou tělo, dech a mysl a jak se navzájem ovlivňují. Získáme tak zkušenosti, které nás mohou i následně doma podporovat v tom, abychom se neztratili v turbulencích každodenního života a opakovaně se propojovali se skutečným pramenem svého bytí.

 • Lektoři: Katrin Köhler a Steffen Böhme. Steffen je lektor z Německa s dlouholetou praxí. Učí na škole Jógy v Drážďanech, také v rámci lektorského vzdělávání.
 • Víkendový workshop se koná na faře Habřiny, Habřina 52, 411 45 Úštěk. www.farahaber.cz Popis cesty naleznete na webových stránkách.
 • začátek: pátek, v 17 h, konec: neděle cca. 14 h
 • 4x lekce jógy á 2,5 h: pátek 18:30–21:00 h, sobota 9:30–12.00 a 17:30–20:00 h, neděle 9:30–12.00
 • cena: 2700,- Kč (za cvičení a ubytování)

Stravování si organizuje skupina společně. Všichni účastníci přinesou nějakou dobrůtku na vegetariánský bufet (podle domluvy).

Můžete se přihlásit emailem nebo SMSkou.

Letní intenzivní týden jógy 2021 s konceptem „vájy“

Když cvičíme jógu, chodíme, mluvíme nebo pracujeme, potřebujeme k tomu energii. Také všechny vnitřní procesy, jako například trávení jídla, schopnost si něco pamatovat nebo cítit různé emoce, se dějí pouze díky tomu, že na to máme energii. V józe se nazývá prána a reguluje všechny živé procesy, nejen v nás, ale také ve vnějším světě. Bez prány nemůže existovat žádný život. V lidském těle se prána rozděluje do pěti různých vnitřních energií, kterým se říká vájy. Každá z nich plní jiný úkol a působí v odlišných oblastech těla.

null

Pomocí ásan, dechových cvičení a meditace budeme vájy prozkoumávat, a můžeme tak získat praktické zkušenosti s jejich vlivem.

Pět večerů se budeme společně věnovat jednotlivým energiím a budeme pozorovat, jak každá z nich ovlivňuje tělo, dech a také vnitřní stav. Pomocí bandh (zámků) se naučíme vájy jemným způsobem povzbudit nebo je zklidnit a řídit. To nám umožní přinést větší rovnováhu a harmonii nejen do naší jógové praxe, ale také do našeho každodenního života. Kurz je otevřený pro začátečníky i pokročilé studenty a bude vedený v Češtine i v Angličtině, dle potřeby učastníků.

 • pondělí, 23. – pátek, 27.8.2021, každý večer 19.00 – 21.30 h, Studio Element, Opletalova 27, Praha 1
 • Cena: 2200,- Kč

Můžete se přihlásit emailem nebo SMSkou.