Jóga pro těhotné / po porodu

„Život – co zázrak, to moc. Vniká znovu a znovu, chce se vyvíjet a rozvinout. Jen tak, od sebe sám.“

Jóga pro těhotné

Pro ženy od 13.týdne těhotenství až do porodu.

Během jiného stavu nabízí jóga možnost být více v kontaktu sama se sebou a s miminkem. Naučíme se lépe vnímat a rozumět vlastnímu tělu. Budeme potom schopny si samy pomáhat při menších těhotenských potížích. Kurz podporuje také lepší prožití změn v těle i duši během těhotenství a postupně nás připraví na porod.
Otevřená a osobní atmosféra ve skupině umožňuje vyměňovat si zkušenosti a informace. Takto se můžeme vzájemně podpořit až do doby porodu i po něm.
Během cvičení je možnost hlídání starších sourozenců v rodinném centru.
Výuka probíhá v češtině a/nebo v angličtině, dle potřeby ůčastnic.

Den v týdnu

Hodina

Místo

Středa 10:00 – 11:30 Rodinné Centrum Letná, Janovského 24, Praha 7
Od listopadu 2020 převezme lektorka Alžběta Husáková kurz jógy pro těhotné. Pokud máte zájem, také o online lekce, kontaktujte bebe.husakova@gmail.com, tel .: +420 606 807 775.

Jóga po porodu

Pro ženy od 6.týdne po porodu.

Když je naše miminko na světě, náš život se hodně mění. Naše tělo potřebuje po těhotenství a porodu čas, než se dostane zpět do původního stavu. Naše miminko chce péči a lásku, musíme si zvyknout na nový každodenní život i s rodinou.
Jóga po porodu je možnost být zase chvíli v kontaktu sama se sebou, pomoci našemu tělu regenerovat se a získat novou sílu. Také se setkáme s jinými maminkami a s malými kojenci a můžeme si vyměňovat zkušenosti.
Během cvičení máme miminka s sebou. Nemusíme se tedy starat o hlídání, můžeme kojit nebo přebalovat a jsme na místě, když nás miminko potřebuje. Některé cviky můžeme dokonce cvičit s miminkem, v první řadě se ale jóga po porodu soustředí na matku a její potřeby.
Během cvičení je možnost hlídání starších sourozenců v rodinném centru.
Výuka probíhá v češtině a/nebo v angličtině, dle potřeby ůčastníků.

Den v týdnu

Hodina

Místo

Středa 10:45 – 12:15 Rodinné Centrum Letná, Janovského 24, Praha 7
Bohužel, v současné době neprobíhá žádný kurz poporodní jógy.