Katrin Köhler

Katrin Köhler / Lektorka

Děství a mládí jsem strávila v severním Německu. Poté, co jsem se v roce 1982 částečně zotavila z velmi vážné autonehody, začala jsem cvičit jógu. To mi pomohlo jít dál životem bez bolesti a omezení. Rychlé zlepšení v mém fyzickém stavu a mé nadšení pro jógu mě motivovalo k dokončení 4-letého vzdělání pro výuku jógy ve Freiburgu v Německu.

Spolu s přáteli a bývalým učitelem jsme ve Freiburgu založili školu jógy. Tam jsem pracovala až do roku 1997, kdy jsem se odstěhovala do České republiky. Žiji se svými dcerami v Praze a v průběhu let jsem otevřela kurzy pro začátečníky, pokročilé studenty, těhotné ženy, matky po porodu a také děti.

Od roku 2006 se zúčástním dalšího vzdělavání „Pránájáma a meditace“ s Dr Shrikrishnou, bývalým vedoucím z Kaivalyadhama Institutu a Yoga nemocnice v Mumbai v Indii. Od té doby jsem při výuce více zaměřena na práci s dechem.

Zkušenosti, které jsem získala cvičením jógy při své vlastní práci s tělem a dechem, už mi pomohla v mnoha obtížných životních situacích zůstat klidná a jasná ve svém nitru. Výuka znalostí jógy mě už mnoho let naplňuje velkou radostí.